Často kladené otázky

Odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávame od našich zákazníkov.


Áno, po telefonickej dohode (+421 905 817 834) na prevádzke OZC JUŽANKA, gen. Svobodu 1, Trenčín 91108.

Byliny, ktoré používame, sú zbierané výhrade v Českej republike (lokálne). Kladieme dôraz na to, aby boli zbierané na územiach, ktoré sú čo najmenej zamerené rôznymi splodinami (cesty, továrne a pod.).

Pre maximálne využitie účinkov našich výrobkov odporúčame (ak nie je uvedené inak) vždy aspoň dvojmesačné užívanie, a to i PO ODZNENÍ PRÍZNAKOV. Jedno balenie bylinných zmesí (čajov) vám pri správnom užívaní vystačí cca na 1 mesiac, u tinktúr je to odlišné podľa dávkovania, a preto u každej tinktúry uvádzame jej výdatnosť v dňoch. Pri tabletách si podľa počtu tabliet a dávkovania výdatnosť balenia sami ľahko spočítate.

Za ako dlho spotrebujete pri typickom dávkovaní jedno balenie
Dávkovací prostriedokObjem extraktuHmotnosť sušených bylínVýdatnosť 1 balenia pri aplikácii 2x denne
100 g20 ml1000 ml
Polievková lyžica15 - 17 ml4,5 g11 dní---30 dní
Kávová lyžička5 - 7 ml1,5 g32 dní4 dni6 mesiacov
Mocca lyžička3 ml0,75 g66 dní8 dní12 mesiacov
Kvapátko - 1 kvapka0,05 ml--13 dní (3 x 10 kvapiek)

Pri príprave čajov, nálevov, odvarov a ďalších postupujte presne podľa návodu.

I keď možno nevidíte veľký rozdiel v technológii prípravy nápoja, obkladu, kúpeľa, atď. z bylín a bylinných zmesí verte, že práve správny spôsob prípravy rozhoduje výrazne o tom, čo ste schopní z bylín “dostať”. Preto pridávame pár základných pojmov, aby ste lepšie pochopili a získali potrebný nadhľad:

Nálev

Cca o 5 % väčší, než predpísaný objem čerstvej studenej pitnej vody zahrejeme rýchlo až do varu (nie v mikrovlnke) a až potom do vriacej vody pridáme predpísané množstvo bylín. Zamiešame, aby sa byliny namočili. Pridaním bylín dôjde k poklesu teploty vody a voda sa prestane variť. Teraz počkáme, než sa voda s bylinami opäť uvedie do varu. Po znovuuvedení do varu odstránime nálev zo zdroja tepla (nenechávame dovariť na platni), zakryjeme nádobu pokrievkou a necháme jej 10 minút odstáť. Potom nálev zlejeme (až na výnimky nenechávame byliny vo vode) a mierne z bylín vytlačíme ostatok nálevu. Nálev sa používa hlavne pri bylinách a bylinných zmesiach s obsahom prchavých účinných látok (silíc), o ktoré nechceme prísť.

Odvar

Do cca o 10 % väčšieho, než predpísaného objemu čerstvej studenej pitnej vody nasypeme predpísané množstvo bylín. Vodu zahrejeme rýchlo až do varu (nie v mikrovlnke) a potom ju udržujeme predpísanú dobu (väčšinou 10 minút) v stave mierneho varu. Potom odstránime odvar zo zdroja tepla (nenechávame dovariť na platni), zakryjeme nádobu pokrievkou a necháme ho 10 minút odstáť. Potom odvar zlejeme (až na výnimky nenechávame vo  vode byliny) a mierne z bylín vytlačíme ostatok odvaru. Odvar sa používa pre zámerné odstránenie nežiadúcich silíc, vylúhovanie horšie rozpustných látok a podpore určitých chemických reakcií.

Najmä pre alergikov uvádzame jednoduchú a celkom spoľahlivú metódu overenia, či obsahuje daná látka zložku, ktorá u vás môže vyvolať alergickú reakciu.

Masť alebo tekutinu naneste na pokožku vnútorného zápästia, lakťovej jamky, alebo na pery (najvyššia citlivosť), a to na plochu približne eurovej mince. Pokiaľ do 10 (radšej 30) minút nedôjde k nejakej reakcii (začervenaný fľak, vyrážky, svrbenie, opuchnutie alebo pálenie), potom je veľká pravdepodobnosť, že na obsiahnuté látky nieste alergický, a to ani pri vnútornom použití.

Pokiaľ píšem o vnútornom použití, tak mám na mysli samozrejme výrobky určené na vnútorné použitie.

Týmto postupom sa napr. aj v domácich podmienkach môžete pokúsiť nájsť zdroj alergie. Potenciálny alergén, ktorý nie je v aplikovateľnej podobe (napr. prach, drť, perie, a pod.) jednoducho v dostatočnom množstve vmiešajte do vhodného masťového základu, ktorým môže byť napr. bravčová masť a v tomto prípade aplikujte na pery.

Tekutinu s nízkou vsiakavosťou môžete aplikovať na pokožku/pery namočením vatového tampónu do skúmanej tekutiny a priložením/upevnením tampónu na príslušné miesto.

25 % kotvičník, 25 % maca

Palina – 0,3 g

Klinček – 0,5 g

Sírová masť obsahuje 3,33 % síry.


Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Napíšte nám a my vám ju radi zodpovieme.